Życie potrafi pisać naprawdę różne scenariusze – jednego dnia można być na szczycie, a kolejnego trzeba mierzyć się z brutalną rzeczywistością po upadku. Najczęściej dzieje się tak w wyniku utraty płynności finansowej, co uniemożliwia m.in. terminową spłatę rozmaitych zobowiązań. Zdajemy sobie sprawę, że  upadłość konsumencka (Wrocław) to ciężki okres dla naszych Klientów. Prawo przewiduje jednak wyjście dla osób, które mierzą się z tego typu problemami i w pewien sposób pomaga im wyjść na prostą.

Do radzenia sobie z takimi sytuacjami zostały opracowane bowiem specjalne procedury, dziś znane pod pojęciem upadłości konsumenckiej. We Wrocławiu wiele osób na przestrzeni swojego życia spotkało się z tym terminem. Nie wszyscy jednak wiedzą, co on oznacza i w jakim celu przeprowadza się procedurę jej ogłoszenia. W tym miejscu wkracza nasza kancelaria – z chęcią udzielimy pomocy związanej z ogłoszeniem upadłości konsumenckiej we Wrocławiu.

Co to jest upadłość konsumencka Wrocław?

Pierwszą i najważniejszą informacją dotyczącą upadłości konsumenckiej jest to, że stanowi ona postępowanie sądowe przeznaczone tylko dla osób fizycznych, nieprowadzących żadnej działalności gospodarczej. Dla właścicieli firm i przedsiębiorców prawo przewiduje bowiem inne procedury.

Postępowanie o upadłość konsumencką wszczyna się w momencie, kiedy wspomniana osoba prywatna nie ma możliwości regulowania swoich zobowiązań (takich jak np. spłata raty kredytu w wyznaczonym terminie), a stan ten trwa od minimum trzech miesięcy. Głównym celem tej procedury jest natomiast odciążenie osoby niewydolnej finansowo poprzez wstrzymanie egzekucji oraz zapewnienie częściowego lub całkowitego umorzenia jej długów.

Jak widać, upadłość konsumencka (Wrocław) jest bardzo pomocna i umożliwia rozwiązanie problemów finansowych, zanim rozwiną się one do ogromnych rozmiarów oraz pojawią się dotkliwe konsekwencje związane z nieuiszczaniem opłat, co może jeszcze bardziej pogrążyć dłużnika.

Jak ogłosić upadłość konsumencką (Wrocław)?

Jak już zostało wspomniane powyżej, upadłość konsumencka przeznaczona jest dla osób prywatnych, które nie prowadzą żadnej działalności gospodarczej, a także nie są udziałowcami spółek. Aby rozpocząć procedurę ogłoszenia upadłości konsumenckiej we Wrocławiu, należy złożyć do sądu odpowiedni wniosek, ten następnie zostaje rozpatrzony.

Jeżeli zaistniała potrzeba skorzystania z pomocy adwokatów, którzy pomogą w sprawach związanych z ogłoszeniem upadłości konsumenckiej we Wrocławiu, jesteśmy do dyspozycji. W naszej kancelarii pracują doświadczeni specjaliści w tej dziedzinie. Nasza kancelaria zapewni Państwu kompleksową pomoc w sytuacji jaką jest upadłość konsumencka ( Wrocław).Aby skorzystać z oferowanych usług lub uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące naszych działań, uprzejmie prosimy o kontakt – w czasie rozmowy udzielimy wszelkich informacji. Serdecznie zapraszamy.