Jeszcze kilka lat temu kredyt „frankowy” zdawał się być wyjątkowo opłacalnym rozwiązaniem – tak przynajmniej twierdziły banki, które ten produkt sprzedawały. Przez jakiś czas stan ten się utrzymywał. Jednak w pewnym momencie doszło do zmian (m.in. kursów walut), przez które kredytobiorcy muszą zapłacić o wiele więcej, niż pierwotnie banki informowały. Istnieje jednak możliwość unieważnienia tego typu umów a pomagają w tym kancelarie frankowe. Wrocław to miasto gdzie mieści się siedziba naszej Kancelarii Adwokackiej.

Kancelarie frankowe Wrocław – pomoc dla Frankowiczów

Kredyty „frankowe” są nielegalne i stały się nieopłacalne tylko dla banków – oczywiście nie z winy kredytobiorców. Ponadto okazało się, że wiele produktów bankowych tego rodzaju posiada znaczące wady prawne, które mogą stanowić podstawę do unieważnienia lub tzw. “odfrankowienia”. Pomoc Frankowiczom to jedna ze specjalizacji naszej Kancelarii Adwokackiej.

Sprawy frankowe są bardzo wymagające. Ponadto nie wszystkie umowy kredytów frankach są identyczne. Występują różnego rodzaju wady i naruszenia prawa. Jest to powodem, dla którego warto korzystać z pomocy doświadczonych specjalistów. Decydując się na nasze usługi, można liczyć na indywidualne przeanalizowanie sprawy oraz jasne przedstawienie strategii współpracy.

Warto mieć świadomość, że polskie oraz europejskie sądy rozstrzygają sprawy na rzecz Frankowiczów. Jednak kluczem do pozytywnego zakończenia jest przede wszystkim rzetelne przeanalizowanie każdego zapisu w umowie kredytowej i przedstawienie właściwej strategii procesowej. Sprawa sam się nie wygra. Nad naszymi Klientami czuwa zespół ekspertów, którzy posiadają doświadczenie prawnicze, również w kontekście prawa kredytowego. Dzięki profesjonalnym pracownikom kancelarie frankowe (Wrocław) pomogą  rozwiązać problemy prawne z kredytem.

Pomoc Frankowiczom Wrocław – Kancelaria Adwokacka JKP

Wspierając naszych klientów, stawiamy na transparentność współpracy. Informujemy ich o wszystkich podejmowanych i planowanych działaniach, a także zakładanych wynikach sprawy. Pomoc adwokata jest zarówno wsparciem merytorycznym, jak i zmniejsza stres związany z koniecznością załatwiania poszczególnych formalności oraz rozprawą w sądzie.

Zwykle najkorzystniejsze rozstrzygnięcie stanowi unieważnienie kredytu. Po takiej decyzji sądu umowa z bankiem jest traktowana, jakby nigdy do niej nie doszło. W takiej sytuacji bank oraz kredytobiorca muszą zwrócić sobie wzajemnie świadczenia. Przykładowo Frankowicz otrzymał kredyt na 1 000 000 zł, jednak spłacił już więcej niż pierwotnie wypłacony kapitał – 1 300 000 zł, a więc to bank powinien zwrócić 300 000 zł. Jest to oczywiście duże uproszczenie, jednak tak wygląda schemat działania.

Kredytobiorca może również skorzystać z kolejnego rozwiązania, którym jest zwrot nadpłat, kiedy klauzule w umowie są uznane za niedozwolone. W takiej sytuacji dochodzi do przeliczenia kredytu „frankowego” tak jakby od początku był złotowy. W obu przypadkach reprezentować Klienta przed sądem i zawsze walczymy o pełną pulę.

W razie zainteresowania współpracą lub dodatkowych pytań – zachęcamy do kontaktu z naszą Kancelarią Frankową we Wrocławiu.